Gamma-Kind
Nee, ons Kind komt niet bij een bouwmarkt vandaan, maar een docente van school vroeg Roos of ze belangstelling had voor een Gamma Masterclass van de Rijksuniversiteit Groningen. Onderwerp: social media; er is plaats voor 24 deelnemers; en kost en inwoning worden geregeld.
Kind sloeg steil achterover. Zij? Twee dagen onder schooltijd naar Groningen? In welk een gezegend land leeft zij? Pas nog vond ze haar leven ondraaglijk zwaar.
Ze was er nog niet: eerst een aanbevelingsbrief schrijven, en door de landelijke selectie komen, maar als ze werd toegelaten, dan hád ze ook wat.
Roos ging aan de slag.
Was ik op mijn zestiende de trotse bezitster van twee zwemdiploma’s en een bewijs van goed gedrag van de schooltuinvereniging, Kind knipte met haar vingers en prompt rolden twee getuigschriften haar e-mailbox binnen. Eentje vanwege de Leerlingenraad, de ander vanwege de Schoolkrant.
Sinds Roos wist dat ze was aangenomen, kon ze niet meer normaal doen, en deinde ze door huis als een storm op zee. Dronken van blijdschap riep ze: ‘Ik wist het wel!’ Vergeef het haar: ze is nu eenmaal geen bescheiden mens.
Mevrouw moest voor vertrek nog wel het nodige inlezen over bedrijfskunde, economie, recht, en sociologie. Dit deed zij onder het mom: ‘Ik ga er niet voor mijn lol naar toe.’
‘Oh nee, waarom dan wel?’ vroeg Man.
‘Nou, omdat dat later goed op mijn CV staat.’ Ze keek er veelbetekenend bij. Lief en ik keken elkaar in de ogen en zwegen.
Vandaag gaat Kind het avontuur tegemoet. Krijg ik haar normaal met acht paarden haar nest nog niet uit, dat vanochtend 5.30 uur de wekker ging, vond ze “cool!” Ik hoop wel dat ze in het Noorden ernstig rekening houden met haar immer rammelend maag, èn dat de Groningse moeders hun zonen binnen houden.
Nu is het slechts afwachten of Kind al haar persoonlijke bezittingen weer mee terug naar huis zal nemen, want alles wat niet aan haar vastzit, verliest ze. Maar ongetwijfeld komt ze terug met een rolkoffertje vol verhalen.


32 Comments
geweldig kakletje, wat heerlijk als je jong bent en zulke kansen krijgt,
super hoor,
meesterlijk mooi geschreven weet je, je hebt het in je vingers:-)
[Beantwoorden]
Mirjam Reply:
december 6th, 2012 at 8:53 am
@ Klaproos: veel te lovend, ik krijg er blosjes op mijn wangen van
[Beantwoorden]
Wat een super uitdaging voor haar. Ik ben benieuwd hoe het haar vergaat.
[Beantwoorden]
Há: wat tof voor haar zeg! Leuk, zo’n Noordelijk avontuur!
[Beantwoorden]
Wat super dit zeg!!
[Beantwoorden]
Ik vind je zo grappig en je schrijft zo goed. Nee echt ik snap die complimentjes wel. Ik hou van jou humor. liefs en ik mail je nog hoor.
[Beantwoorden]
Wat leuk voor haar, en wat een ervaring? ‘Nu is het slechts afwachten of Kind al haar persoonlijke bezittingen weer mee terug naar huis neemt’, ha, ha, reken maar van niet dan valt het altijd mee. Ik blijf me er iedere dag weer over verbazen wat dochter allemaal kwijt kan raken…
[Beantwoorden]
Wat een ontzettende leuke kans!!! Hoop dat ze er enorm van geniet!!!
[Beantwoorden]
Yeah, wat een superkans! Gefeliciteerd!!! Ik ben ook heel benieuwd hoe het haar vergaat
.
[Beantwoorden]
Wat een geweldige kans!!
Ik hoop dat het haar bevalt!
Gelukkig hoor ik net dat mijn zoon vandaag naar huis komt, hij woont namelijk in Groningen omdat hij aan de RUG studeert… dus wat hem betreft kun je gerust zijn.
[Beantwoorden]
Wat een toffe kans zeg en goed dat ze die met beide handen aangrijpt! Ben heel benieuwd hoe ze het vindt.
Ik lees je blog al een tijdje en geniet van je verhalen, je schrijft fantastisch en herkenbaar, hoop dat je er nog lang mee door zal gaan!
groetjes van Noor
[Beantwoorden]
Wat heerlijk zeg. Leuk om mee te maken voor haar.
[Beantwoorden]
NOu meid maak jij je nou maar lekker even geen zorgen want als geboren en getogen Groningse…. en moeder bovendien…. kan ik je met mijn hand op het hart zeggen dat Groningse moeders dan wel zeer kort door de bocht (kunnen) zijn maar ze zijn ook reuze gastvrij als je even verder kijkt dan je neus lang is. En aangezien jullie dochter zo hoogbegaafd is moet dat voor haar geen enkel probleem zijn, toch?
*grinnik* En anders geef je haar mijn telefoonnummer maak dan mag ze hier aanschuiven hoor.
[Beantwoorden]
Wauw ,kansen krijgen is één ding maar ze met zoveel graagte benutten kan alleen maar een práchtig resultaat geven !
je bent een trotse moeder en dat is volgens mij hélemaal terecht !
[Beantwoorden]
Wauw! Wat zullen jullie trots op haar zijn.
[Beantwoorden]
WAt heb je dat weer leuk omschreven, ik zie het echt helemaal voor me! Goed van haar en ook heel leuk dat ze er zo serieus mee omgaat!
Ach… het is maar een paar dagen, zolang ze zichzelf maar niet verliest is er toch niks aan de hand?
[Beantwoorden]
Tof zeg en maak je niet teveel zorgen hoor.Leuk beschreven Kakeltje
[Beantwoorden]
Wat een geweldige uitdaging voor haar. Geen wonder dat ze dit met beide handjes aanneemt.
[Beantwoorden]
Mirjam Reply:
december 6th, 2012 at 9:44 pm
@ Margaretha: wat een giller. Zoiets bedenk je toch niet?
@ Melody: “hoogbegaafd” is enigszins overdreven, Mel. Maar van je aangeboden gastvrijheid verbaast me niets
@ Noor: welkom! Leuk dat je een berichtje achterlaat.
@ Novelle: dankje!
[Beantwoorden]
Laat ik je één ding zeggen Mirjam, er lopen in groningen ONTZETTEND LEUKE JONGENS rond. Nee hoor geintje, je hoeft je geen zorgen te maken, die meid van jou die redt zich wel!!!!
Wat een fantastische ervaring voor Roos!
[Beantwoorden]
Geweldig toch en wat een ervaring he als ze maar niet insneeuwt knappe meid hoor met inspiratie van mama kan niet missen
[Beantwoorden]
Zo’n Masterclass lijkt mij ook fantastisch! Wat een kans voor je meisje. En Grongingen…. superleuke stad!
[Beantwoorden]
Toe maar! Dat is een mooie uitnodiging; geen wonder dat ze die aanvaard heeft. Slim ook, dat ze al rekening houdt met haar cv
Ik hoop dat Roos een fantastische dag heeft daar!
[Beantwoorden]
Super………….voor Roos en haar mam die het weer kostelijk weet te omschrijven.Fijn weekend!!
[Beantwoorden]
Wow! Impressive! Wat een gedrevenheid en groot avontuur!
[Beantwoorden]
Wat een uitdaging voor je dochter en wat heb je dit leuk onder woorden gebracht.
Ja lieve Kakelbont, dan slaan ze hun vleugels uit en vliegen de wijde wereld in!….en is het een kwestie van vertrouwen
Liefsss Hanny
[Beantwoorden]
wat een super ervaring!
je kan niet vroeg genoeg met je cv beginnen (lekker warm)
[Beantwoorden]
WT super
[Beantwoorden]
Oh toeval, mijn nichtje was daar ook! Wat grappig, zeg.
[Beantwoorden]
‘want alles wat niet aan haar vastzit, verliest ze’ -> van wie heeft ze dat???
[Beantwoorden]
Mirjam Reply:
december 12th, 2012 at 9:27 pm
@ Hans: jij mag nooit meer raden!
[Beantwoorden]
Een mooie kans voor haar. Jullie zullen wel hopen en bidden dat alles goed gaat, maar ja…ouders moeten leren loslaten. De mijne is 25 en gaat misschien een jaar in Roemenië werken. Dat vind ik al heftig want hij woont bij me thuis en ik ken al zijn pieken en dalen.
Enfin… ik ben benieuwd naar de verdere verslagen.
[Beantwoorden]