Keek op de week (200)

Metrostation Dijkzigt/Erasmus
Was getuige van opmerkelijk fenomeen. Was tijd onduidelijk welk, maar er gebeurde tenminste eens wat tijdens longfunctieonderzoek in Erasmus MC.
Assistente keek van beeldscherm naar mij, en leek controle kwijt over haar ademhaling.
Geen paniek: zuurstoftank stond nabij.
Ze haalde er collega bij; een man. Die tuurde naar grafiek op beeldscherm, en mompelde: ‘Dat kán helemaal niet. Informeer jij Frank?’
Wat had ik gedaan? Had computer mij geregistreerd als klinisch dood? Had ik apparatuur aan gort geblazen tijdens: ‘Volledig uitademen – diep inademen – en met krácht uitblazen?’
Daar was Frank. Hij kon zo te zien wel een verzetje gebruiken.
Drie ruggen stonden naar me toegekeerd.
‘Deze ene seconde wijkt enorm af.’
‘Wat zal arts hiervan zeggen?’
‘Kijk, hier heeft mevrouw gehoest.’
Joh, zal ik dat eens krachtig uit mijn achterste doen? Ik werd compleet genegeerd.
‘Zou u tegen mij willen praten in plaats van over mij?’ vroeg ik.
Eindelijk, daar kwam het. Frank zei: ‘U heeft meer zuurstof uitgeblazen dan ingeademd.’
Was dat alles? Sjonge, jonge, dat zijn haar nog in model zat.
‘Technisch gezien, is dat onmogelijk,’ verzekerde hij me.
Op stoep stond vrouw met begrafenisblik. Ze woont ergens aan overkant en verkeerde in staat van opwinding.
‘Ik haal handtekeningen op tegen geluidsoverlast van trapveld. Tot ’s avonds laat wordt daar gevoetbald en geschreeuwd. Dat moet echt stoppen! Als de lijst vol is, ga ik naar de wijkagent.’ Op papier in haar hand stonden 2 namen met adres en handtekening.
Verbijsterd keek ik vrouw aan. Dit ging wel erg ver. Was dit verlate 1-aprilgrap? Bewuste trapveldje is omheind met hoog net. Ernaast een pleintje met speeltoestellen. Roos had daar tijd van haar leven. Rond etenstijd moest ik haar van schommel sleuren of uit bosjes waar ze hut bouwde.
Vrouw had zelf ongetwijfeld geen kinderen? Maar ze is zelf toch ook jong geweest?
Mijn zicht mag dan met jaren achteruit gaan, mijn kijk op mensen verbetert.
‘Kinderen horen buiten te spelen. In plaats van met de wijkagent kunt u beter met een psychiater gaan praten.’
De chaos op de polderweg in Schoonrewoerd was compleet. Auto’s, een vrachtwagen, trekker, scooters en e-bikes stonden lukraak geparkeerd. Links stond houten hek van weiland open. Schapen renden kriskras tussen voertuigen en mensen door naar overkant. Een man in kostuum klapte in zijn handen en hitste lammetjes op: ‘Hup, ga je moeder achterna!’ Een puber hing verveeld helm aan scooterstuur en foeterde: ‘Stomme schapen.’ Een vrouw die filmpje van wanorde maakte, werd besnuffeld door twee lammetjes. Van schrik sprong ze achter haar man.
Op een toon alsof de Russen ons land waren binnen getrokken, riep boer op trekker in telefoon: ‘Jacob, jouw schapen vreten mijn mais op!’
Helemaal waar. Wolbalen trokken 10 cm hoge mais met wortel en al uit aarde. Kennelijk houden schapen ook van verandering van spijs.
Toen weg schaapvrij was, stapte een ieder gehaast in of op voertuig. Beesten moesten natuurlijk terug naar eigen wei maar na ons de zondvloed. Boer reed trekker voor toegang maisveld en wachtte op bijstand. Fietsend langs schapen riep ik: ‘Bèhhhh!’
Kreeg warempel nog antwoord ook.
Technische gezien kan dat echt wel. Ga maar eens helemaal uitblazen en daarna lachen, zul je zien dat er toch nog meer lucht uit kan komen. Maar die artsen houden vast niet van lachen. Zouden het misschien kinderen zijn van dat chagrijnige mens die het trapveldje wil sluiten. Pfffff, laat die maar schaapjes gaan tellen, dan valt ze makkelijk in slaap.
Love As Always
Dimario
Die schapen herkende een soortgenoot… oeps dat slipte eruit. Maar met zoveel zuurstof kun je wel even je adem inhouden… Trouwens die vrouw op leeftijd kan beter gaan meespelen met die kinderen.
Voor veel artsen zijn patiënten maar een nummer. Op zich begrijpelijk want zo creëer je wat afstand en ben je niet al te emotioneel als een patiënt een keer de laatste adem uitblaast omdat je niet aan hem of haar bent gehecht maar gewoon een vinkje bij een nummer op een lijst kunt zetten. Het werk zou anders emotioneel veel te zwaar worden, denk ik. Al is het natuurlijk niet leuk voor de patiënt.
Tweehonderd ‘ keek’ van jou. Wat een bofferds zijn wij lezers toch met jouw haarscherpe blogpareltjes. Ik hoop dat je nog genoeg zuurstof over hebt voor nog meer.
ha die Mirjam
toch ook onbeschoft om zo in je bijzijn te overleggen
maar ik feliciteer je met de test
dat moet dan wel een heel goede psychiater zijn , bestaan die
wie zei er dat schapen dom zijn , niet dus
lieve groet
Dom geblaat in 3-voud. Als je meer zuurstof uitademt dan in, dan moet het met de longcapaciteit toch wel goed zitten. Vind je het erg dat ik toch nieuwsgierig ben wat er nou aan de hand was met die metertjes. Je hoeft uiteraard niet te antwoorden. Groot gelijk dat je het trio tot de orde riep.
En verder was je week weer hilarisch. Wat is dat toch met mensen dat ze zelfs het speelgeluid van kinderen niet verdagen. Onlangs stond hier ook een echtpaar op de stoep met een actie wat speeltoestellen tegen te houden. Zou vast een hangplek worden … niet getekend. En ook voor schapen geldt het mais bij de buren is groener/lekkerder.
Wat een zeur…kinderen en jongeren maken geluid…mag het nog ?
Geniet er alleen maar van en brengt een beetje leven in de brouwerij
En die schapen verstonden je duidelijk
Het gras/mais is altijd groener bij de buren
Zuurstofoverschot verkopen? Goeie prijs vragen, daarvan kun je de handtekeningenmevrouw oorkleppen geven. ☺
Je bent een medisch curiosum. Wie weet kom je nog in wetenschappelijke lectuur terecht.
De mensen worden steeds onverdraagzamer heb ik zo de indruk. Vooral oudere mensen maken het moeilijk. Kinderen zijn kinderen en daarmee uit. Stuur haar maar die schapen. Die zullen het haar uitleggen.
Je hebt gewoon wat opgeklopte lucht uitgeblazen. Weet zo’n man veel…
’t kon niet anders dan dat er iets speciaal te zien was bij jou
Lammetjes, daar wacht je toch graag voor
Kinderen moeten kunnen buiten spelen maar ik kan het ook wel begrijpen als je hoog sensitve bent
Jij gaat wel eens meer uit de bocht, Mirjam! Gelukkig positief!
‘k Woon vlak naast een kinderopvang, en ‘k geniet van die (zingende) stemmetjes in de zomer!
Meerderen houden van jou! 😉
Lie(f)s.
‘k Wil meer zo’n logjes, doorgaan hé! Soms reageer ik te vlug…
GefeLIESiteerd!
Knap hoor, meer lucht uitademen dan je inademt. Dat lukt alleen yogi’s of mensen met een lek ergens. Misschien heb jij wel een geheime tunnel van je darmen naar je longen?
En die vrouw zal toch moeten wennen aan kindergeluiden. Af en toe een kwartiertje toezicht houden op de speelplaats?
Die schaapjes, wat een prachtig zicht.
Je heet toch Kakel en geen ” Wonderwoman” hè?
Ik moet ook eens per jaar een longtest doen, met dat krachtig uitblazen, moet je toch uitkijken, dat het er niet met veel kabaal aan de achterkant uitkomt.
Oeps…ik las in eerste instantie…vrouw met begrafenisblik, in staat van ontbinding, sorry, mijn fout.
Vrouw is natuurlijk ook jong geweest, maar al als chagrijn geboren!
Kinderen moeten weer meer buiten gaan spelen, touwetje springen, hoepelen en tollen, zo bevorder je dat natuurlijk niet.
Die hoefdieren hadden natuurlijk wel door, dat jij schaaps kon praten.
Lieve groetjes, Edje.
Helemaal vergeten….van harte gefeliciteerd met
200 x ” Keek op de week” ik zeg….vooral dóórgaan!
Misschien dacht die dame dat er een wolf in schaapsvacht aan haar snuffelde, je weet maar nooit natuurlijk. En schapen zijn een beleefd soort, wanneer jij ze in eigen taal toespreekt, geven ze natuurlijk antwoord 😉
Een medisch wonder….. in blogland nog wel…
Dat zal boeren en schapen versteld doen staan ….
Enne leest die wijkagent jouw blog ook? Die hescheurt zich.